Mój blog o SEO i SEM

Blog o pozycjonowaniu stron i reklamie internetowej

Agent ubezpieczeniowy pilnie poszukiwany

Posted on in Uncategorized

Poszukując odpowiedniej branży dla siebie, chcąc zarabiać i myśląc o przyszłości wielokrotnie zastanawiamy się czy sprzedaż ubezpieczeń jest zajęciem dla nas i czy się to opłaca. Polski rynek agentów ubezpieczeniowych jest oczywiście nieprostym rynkiem, niemniej jednak przy odrobinie determinacji i stosownego podejścia zawód agenta wciąż jest dochodowy. Podstawą każdej biznesu, też jako agenta ubezpieczeniowego jest działalność gospodarcza. W zależności od jej charakteru możemy pokusić się o tani lokal, sprzęt komputerowy, który jest wymagany do wystawiania polis jak również auto, którym będziemy dojeżdżać do Klienta. Planując ową działalność, powinno się brać pod uwagę też składki ZUS i rodzaj opodatkowania. Jeżeli już nas nie stać na lokal za każdym razem możemy się umawiać z Klientem w ich miejscu zamieszkania, to posiada sens w przypadku ubezpieczeń życiowych albo majątkowych. Wiadomo szczegóły tj. laptop, przenośna drukarka, czy internet mobilny są atrybutem fachowego agenta. Warto wiedzieć, że praca agenta wymaga również adekwatnego, schludnego ubioru na przykład. skromnej marynarki. Adekwatny dobór garderoby i schludny wygląd to w oczach każdego Klienta plus i wiarygodne postrzeganie, co posiada znaczenie.

Powracając do tematu związanego z samą działalnością agencyjną i obowiązkiem jej założenia należy zadać sobie pytanie jak zostać agentem? danego towarzystwa. Na to pytanie można dostać odpowiedź odwiedzając specjalny serwis internetowy, który został wykreowany dla przyszłych agentów, lub agentów, którzy poszukują partnerów do współpracy na terenie RP.  Sprawa jest o tyle ciekawa, że można dokonać stosownego wyboru Partnera za pomocą sieci online, porównać oferty współpracy jak również rozeznać możliwość współpracy z danym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Wspomniany serwis posiada wiele tematycznych działów, które zawierają szczegółowe informacje min. kursy na agenta ubezpieczeniowego, ichniejszym miejscu, czasie i ewentualnych kosztach. Dla przyszłych agentów jest to skarbnica niezbędnych informacji, która pozwoli nawiązać kontakty handlowe odbyć szkolenie i zacząć pracę, jako agent ubezpieczeniowy. Warto zdawać sobie sprawę, że to przede wszystkim Towarzystwa ubezpieczeniowe prowadzą 152 godzinne kursy podstawowe i 48 godzinne kursy produktowe. Ogół kończy się licencją, która pozwoli nam sprzedawać ubezpieczenia.