Mój blog o SEO i SEM

Blog o pozycjonowaniu stron i reklamie internetowej

Pozycjonowanie a zdobywanie linków

Posted on in Uncategorized

Jednym z kluczowych zadań pozycjonera jest znalezienie odpowiednich zlokalizowania i umieszczenie na nich odnośników do naszych witryn. Natomiast poprzez liczne zmiany w algorytmie ten metodę nieostatnie ewaluuje – przez co nie możemy być pewni stabilnych pozycji w wyszukiwaniach. Jeszcze parę lat temu pozycjonowanie w Polce głównie opierało się na systemach konwersji linków, masowych zasypywanie stron wpisami do katalogów czy także artykułów do przedruku.

W tym momencie pozycjonowanie w większej mierze opiera się na naturalności. Czyli zdobywanie linków z źródeł, które najbardziej pasują do profilu mojej strony internetowej. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością do jednych z takich miejsc należą fora internetowe. W takim miejscu naturalną rzeczą jest, żę konsumenci dzielą się ciekawymi produktami czy także usługami w postacie linków do danych stron internetowych.

Drugim takim miejscem są tematyczne katalogi stron. Tematyczne katalogi stron są w zupełnie inny sposób postrzegany przez wyszukiwarkę internetową aniżeli katalogi ogólnoteoretyczne. Mógłbym się wręcz pokusić o spostrzeżenie, że takie katalogi są postrzegane jako zwyczajne strony internetowe, które w metodę naturalne linkują do danych witryn. Drugą pozytywną cechę katalogów tematycznych jest fakt, że pojawiają się znacznie wyżej aniżeli ich łatwe odpowiedniki. Dla tego pamiętaj, że pozycjonowanie możesz ułatwić sobie w tym momencie w taki oto sposób.

Sprawdź nas: katalog stron