Mój blog o SEO i SEM

Blog o pozycjonowaniu stron i reklamie internetowej

Jak przebiega ciąża i w jaki sposób należy o nią dbać?

Posted on in Uncategorized

Kwaśne plus słodkie, a może słone z gorzkim? To dylemat nieomalże każdej ciężarnej kobiety. Brzuch niczym balon, poranne nudności, wieczne poddenerwowanie, brak energii. Brzmi jak scena z horroru. Jednak dla pań, doświadczających cudu macierzyństwa, wszystkie te niedogodności są niczym w porównaniu z radością posiadania maleństwa.
1-wszy krzyk jest dla naszych uszy tym,czym dla innych najpiękniejsza melodia. Bardzo szybko zapominamy o niedogodnościach związanych z dziewięcioma miesiącami męczarni, kiedy to budziłyśmy się 16 razy \”na siusiu\”, kiedy nie mogłyśmy zasnąć, bo ze znakomitym skutkiem uniemożliwiał nam to nasz brzuch, czy również kiedy nagle dostawałyśmy apetyt na śledzie w czekoladzie. Wszystko to nagle okazuje się być niewiele istotnym, nic nie znaczącym epizodem.

Młode mamę 1szy raz w ciąży bardzo często nie wiedzą jak przebiega ciąża, jak będzie wyglądał ich 10 tydzień ciąży. Potrzebują pomocy i wsparcia które w większości otrzymują od osób im najbliższych.

Okres ciąży to czas, w którym każdej Pani trzeba się specjalne traktowanie. Nie mówię tutaj, żeby obchodzić się z Nią jak z przysłowiowym jajkiem. Pracujące posiadamy mogą rozpocząć juz starać się o urlop wypoczynkowy.
Ciąża nie jest chorobą i znacząca większość przyszłych mam dosłownie dostaje przysłowiowego szału, gdy niemal na każdym kroku traktowane są jak kosmitki – dużo lepiej być miłym i uprzejmym, nie podchodzić za blisko, bo nieprosto przewidzieć reakcję no i nie zapominać że „obca rasa” bywa nieprzewidywalna.
Przyszłe mamy mają w sobie, niespotykaną u kobiet nie oczekujących potomstwa, priorytetową energię, która roztacza nad nimi swoistą aurę.
Ciąża to ze stuprocentową pewnością okres magiczny nie tylko dla pań, które już za parę miesięcy będą mogły cieszyć się potomstwem, lecz również dla całej rodziny, z niecierpliwością oczekującej narodzin. Posiadamy mogą też starać się o zasiłek macierzyński. Jest to pomocny dodatek którym warto się zainteresować.