Mój blog o SEO i SEM

Blog o pozycjonowaniu stron i reklamie internetowej

Domy z drewna

Posted on in Uncategorized

Dokonanie właściwego wyboru względem tartaku, jaki przygotuje dla nas drewno na budowę domu, może nam zająć dość dużo czasu. Sprawdzenie proponowanego drewna, w jaki sposób i jego czasu sezonowania jest pierwszym krokiem, który powinnaś zrobić. Oprócz tego powinno się zwrócić uwagę na rejon pochodzenia drewna, jak i na wilgotność powietrza, w której było ścięte.

W bardzo wielu sytuacjach domy z drewna są bowiem spękane na zewnątrz. Powodem jest nie dobra wilgotność powietrza, w jakiej drewno schło. Polega to na szybszym wysuszeniu warstwy bielastej, przy mokrej warstwie twardzielowej. W 90% przypadków drewno spękane na zewnątrz jest mokre w środku, czyli nie nadaje się do użycia przy budowie.

Szukanie firmy produkującej domy z bali musisz rozpocząć od sprawdzenia drewna, jakie posiadają. Jednym z najlepszych są drewna sprowadzane z Norwegii, dęby szypułkowe i bezszypułkowe oraz cisy. Producent domów z bali norweskich posiada silne przebicie na rynku. Wynika to z tego, że bale opracowane na rynek skandynawski, gdzie temperatura jest niska i panuje wilgoć, posiadają osiągnięty stan powietrzno suchy, jak i punkt nasycenia włókien na załamaniu 9 %. Są to drewna stworzone do tworzenia.

W Polsce w ogromnej liczbie przypadków wykorzystywane są dęby, wiązy i jesiony ze względu na budowę mikroskopową włókien , a dodatkowo na swoją wytrzymałość, wynikającą z twardzielowości drewna. Na pewno stosowane są również drewna iglaste, w jaki sposób jodły, modrzewie i sosny. Istotą jest także fakt, że są to drewna wytrzymałe i przystosowane do wysokiej wilgotności. Nie stosuje się lip i topoli włoskiej, gdyż są to drewna miękkie i przystosowane do rzeźb, a nie do konstrukcji.

Zobacz: domy z drewna.