Mój blog o SEO i SEM

Blog o pozycjonowaniu stron i reklamie internetowej

Kiedy popsuje się komputer –

Posted on in Uncategorized

Komputer, w jaki sposób każda pozostała elektronika może się zepsuć. Przeciętny Kowalski naprawić go sam nie potrafi. I tutaj z poradą przychodzi serwis komputerowy. Oddajemy uszkodzony, odbieramy naprawiony. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością wszystko za odpowiednią opłatą, niekoniecznie niską. Wystarczy bowiem, że uszkodzeniu ulegnie płyta główna czy procesor. W tym wypadku rozsądnie będzie zastanowić się nad kupnem zupełnie nowej jednostki.

Z całą pewnością decyzja powinno się do nas, a serwis wykona to czego oczekujemy, jednakże należy się zdać na wiedzę praktyczną ludzi, którzy komputerami zajmują się od lat.

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy oddawaniu komputera do serwisu i przy jego odbiorze?

Nie trzeba dołączać do komputera żadnego zewnętrznego sprzętu typu karty pamięci, pamięci flash itd. Serwis za to nie bierze odpowiedzialności. Ponadto, są to rzeczy dosyć drobne i łatwo o ichniejszym zawieruszenie. Także przy przekazywaniu komputera do naprawy, należy opisać co się działo chwilę przed uszkodzeniem komputera. Niewątpliwie serwisant o to zapyta. Pozwoli to szybciej zidentyfikować usterkę co zaoszczędzi nas czas i pieniądze.

Kiedy odbieramy natomiast komputer z naprawy, poprośmy dla naszego bezpieczeństwa, aby komputer został włączony. Posiadamy do tego prawo, ponieważ jak wiadomo, reklamacji po odejściu od kasy nie uwzględnia się. Niewątpliwie serwis winien jest dać nam pewność na wykonaną usługę, to nie ulega sugestie.

Podsumowując, oddając komputer w ręce serwisu, postarajmy się przekazać w jaki sposób najwięcej informacji na zagadnienie usterki. Warto wspomnieć ażeby z komputera usunąć wszelki zbędny sprzęt, aby się w czasie naprawy nie zawieruszył. Polecam również, gdy komputer jest w serwisie, poprosić o jego wyczyszczenie. Powinno to znacznie usprawnić jego pracę.

Więcej: serwis komputerowy.