Mój blog o SEO i SEM

Blog o pozycjonowaniu stron i reklamie internetowej

Kiedy popsuje się komputer –

Posted on in Uncategorized

Komputer, w jaki sposób każda pozostała elektronika może się zepsuć. Przeciętny Kowalski naprawić go sam nie potrafi. I tutaj z pomocą przychodzi serwis komputerowy. Oddajemy uszkodzony, odbieramy naprawiony. Na 100 procent wszystko za odpowiednią opłatą, niekoniecznie niską. Wystarczy bowiem, że uszkodzeniu ulegnie płyta główna czy procesor. W tym wypadku rozsądnie będzie zastanowić się nad kupnem w całości nowej jednostki.

Z całkowitą czyli stu procentową pewnością decyzja powinno się do nas, a serwis wykona to czego oczekujemy, jednakże polecam się zdać na doświadczenie ludzi, którzy komputerami zajmują się od lat.

Na co powinnaś zwrócić uwagę przy oddawaniu komputera do serwisu i przy jego odbiorze?

Nie należy dołączać do komputera żadnego zewnętrznego sprzętu typu karty pamięci, pamięci flash i tym podobne. Serwis za to nie bierze odpowiedzialności. W dodatku, są to rzeczy dosyć drobne i łatwo o ich zawieruszenie. Także przy przekazywaniu komputera do naprawy, należy opisać co się działo chwilę przed uszkodzeniem komputera. Ze stuprocentową pewnością serwisant o to zapyta. Pozwoli to szybciej zidentyfikować usterkę co zaoszczędzi nas czas i pieniądze.

Kiedy odbieramy jednak komputer z naprawy, poprośmy dla naszego bezpieczeństwa, by komputer został włączony. Mamy do tego prawo, ponieważ w jaki sposób wiadomo, reklamacji po odejściu od kasy nie uwzględnia się. Niewątpliwie serwis winien jest dać nam zapewnienie na wykonaną usługę, to nie ulega wątpliwości.

Podsumowując, oddając komputer w ręce serwisu, postarajmy się przekazać jak najwięcej informacji na temat błędy. Pamiętajmy ażeby z komputera usunąć wszelki zbędny sprzęt, żeby się w czasie naprawy nie zawieruszył. Warto też, gdy komputer jest w serwisie, poprosić o jego wyczyszczenie. Powinno to znacznie usprawnić jego pracę.

Więcej: serwis komputerowy.