Mój blog o SEO i SEM

Blog o pozycjonowaniu stron i reklamie internetowej

Dieta keto

Posted on in Uncategorized

Bardzo często stosujemy różnego typu diety, które mają przyczynić się do poprawy różnorakich aspektów zdrowotnych, jak także do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszy się dieta ketogeniczna, która ma przestawić metabolizm na ketozę, czyli czerpanie energii z tłuszczy.
Co warto wiedzieć na temat diety ketogenicznej?
Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że jest to dieta, z której korzysta coraz więcej osób, ponieważ daje ona dobre rezultaty w postaci szybkiej utraty tkanki tłuszczowej.

Warto mieć na uwadze natomiast o tym, że fundamentem są przepisy dieta ketogeniczna, które będą zawierały w swoim składzie wyłącznie wysokiej jakości tłuszcze. W diecie ketogenicznej należy spożywać produkty zawierające wysoką zawartość tłuszczu, natomiast niską zawartość węglowodanów, które w warunkach normalnego metabolizmu stanowią główne źródło energii dla organizmu. Jeżeli więcej interesują nas przepisy dieta keto, to musimy pamiętać o tym, że potrawy spożywane przez osoby znajdujące się na takiej diecie powinny zawierać w głównej mierze produkty takie jak wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które ustalone są w produktach takich jak olej lniany, oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, ale także orzechy i oczywiście ryby takie jak pstrąg łosoś tuńczyk czy makrela. Przy tym, posiłki powinny być uzupełnione też o kwasy tłuszczowe nasycone, które znajdują się w jajkach maśle i mięsie czerwonym. Powinny to być też jednonienasycone kwasy tłuszczowe, zawarte w boczku czy smalcu.

Warto zobaczyć: dieta ketogeniczna.