Mój blog o SEO i SEM

Blog o pozycjonowaniu stron i reklamie internetowej

Sprawdzony program do JPK

Posted on in Uncategorized

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego przedsiębiorcy jest uczciwe rozliczanie podatku Vat. Ostatnio na temat fałszerstw związanych z podatkiem Vat było w rzeczywistości głośno, dlatego warto jak najdokładniej zająć się tą tematyką w swoim biznesie. Właściwe rozliczanie faktur jest niezwykle kłopotliwe ze względu na ich ogromną ilość.

W ciągu miesiąca wasze przedsiębiorstwo może wyprodukować od kilkudziesięciu do kilkunastu tyś. faktur, które muszą zostać rozliczone przez waszych pracowników. Przy tak ogromnej skali bardzo łatwo jest się pomylić, niemniej jednak ten błąd może kosztować waszą firmę dosłownie kilka tysięcy złotych. Na szczęście w teraźniejszych czasach istnieje bardzo prosty sposób na całkowite wyeliminowanie błędów popełnianych przez człowieka. Specjalistyczny program do JPK samoczynnie rozlicza wszystkie faktury. Posiadając ten program już przenigdy nie spotkacie się z żadną, źle zaksięgowaną fakturą.
Program JPK jest niezwykle prosty w obsłudze, gdyż wystarczy wyłącznie zeskanować dokument. Na tej bazie zostanie gruntownie rozliczona dana faktura, a wartość naliczonego albo odliczonego Vatu dodana do sumy z danego kwartału. Pod koniec kwartału będziecie mieli klarowną sytuację z danego okresu i wystarczy wyłącznie wpłacić odpowiednie środki finansowe dla Fiskusa.  Jeśli do tej pory nie korzystaliście z żadnego, fachowego kodu do rozliczania faktur, to zdecydowanie warto w końcu zainwestować w niego swoje środki finansowe. Program JPK nie jest zbyt dużym wydatkiem, a w ogromnym stopniu ułatwi funkcjonowanie waszego przedsiębiorstwa.

Polecamy: program JPK.