Mój blog o SEO i SEM

Blog o pozycjonowaniu stron i reklamie internetowej

Pozycjonowanie z wykorzystaniem linkowania i content marketingu

Posted on in Uncategorized

Wiele osób, zakładając własne witryny internetowe, na start dość proste i nieskomplikowane, orientuje się w niezbyt długim czasie, że samo posiadanie strony to tylko połowa sukcesu. Bardzo istotną kwestią jest bowiem jej promocja. Na co komuś strona, której nikt nie będzie odwiedzał, ani nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu? Pozostaje natomiast kwestia, jak w miarę rozsądnie ugryźć promowanie strony w sieci.

Wielu z właścicieli stron i blogów zapewne słyszało gdzieś o czymś takim jak pozycjonowanie stron, natomiast przeraża ich konieczność edukacji algorytmów używanych przez Google, konieczność ręcznego dodawania do setek katalogów, stosowanie zasad SEO, , a ponadto linkowanie, czyli zostawiania linków w różnych miejscach sieci. W związku z tym nie raz i nie dwa zgłaszają się oni do agencji marketingowych, albo osób, które własną pracą zajmują się pozycjonowaniem. Niektórzy natomiast decydują się na własną przygodę z pozycjonowaniem, które w miarę oswajania się z tematem, okazuje się wcale nie tak skomplikowane.W marketingu internetowym i e-biznesie, jest dużo ciekawych trików i możliwości na osiągnięcie własnego celu. Jednym z takich łatwych sposobności na powiększenie pozycji swojej strony, jest dodawanie jej do rozmaitych katalogów stron, jakie dostępne są w wielu miejscach sieci. Nie wymaga to sporo wysiłku – w pewnych przypadkach konieczna jest rejestracja, czasem nie, następnie podaje się adres strony, jej krótki opis (zwykle do 5000 znaków) i tagi bądź frazy opisujące, czego można się na danej stronie spodziewać.
Podobne efekty dają precle. Są to strony, które mają zwykle formę blogów, prostych w strukturze. Osoby z zewnątrz mogą dodać tam swój własny, unikalny tekst z zamieszczonym wewnątrz linkiem. Dzięki zamieszczonym w tekście linkom, osoba która czyta treść, może z wybranego słowa kluczowego przenieść się na promowaną przez niego stronę. Dodając stronę do wielu różnorakich precli, zwiększa się znacznie liczbę linków nakierowujących ruch do strony, co wpływa nie tylko na lepszą jej dostępność dla ewentualnych użytkowników, niemniej jednak także na lepszą pozycje w rankingu Google.
Polecam: pozycjonowanie.