Mój blog o SEO i SEM

Blog o pozycjonowaniu stron i reklamie internetowej

Jak pisać bloga online świetnie?

Posted on in Uncategorized

Wiele osób podejmuje się wyzwania, jakim jest prowadzenie bloga bez jakichkolwiek zdolności w promowaniu takowego. Nie jest to proste zadanie i niewielu udaje się dojść na szczyt listy wyszukiwania, z posiadaniem wielkiej ilości czytelników włącznie. Jakkolwiek jednak sprawa jest warta świeczki, gdyż prędzej czy później może przynosić to całkiem wymierne korzyści. Natomiast, aby bardzo dobrze prowadzić blog internetowy powinno się lub mieć szalenie ciekawe życie, lub też dobrze znać się na jakichś tematach, bo jedynie w ten sposób można przyciągnąć rzeszę stałych fanów.

Największym wyzwaniem przed którym stają nowicjusz blogerzy, jest pozyskanie czytelników. Na nieszczęście, jeżeli nie jesteśmy znanymi aktorami, czy sportowcami, to zyskanie dużego grona odbiorców na samym starcie, jest praktycznie niemożliwe. Mając to na uwadze, powinniśmy na serio podejść do tematyki promocji i marketingu. Promocja nowego bloga online jest niemniej istotna, niż tekst merytoryczna wpisów. Jeżeli nie mamy pieniędzy albo czasu na tradycyjną rozpowszechnienie, w postaci płatnych reklam, to powinniśmy zdać się na mniej popularne, ale w znaczącej liczbie sytuacji równie efektywne rozwiązania.
Przykładowo, jeżeli pisanie bloga online to nasza domena, to możemy zaoferować własne usługi innym użytkownikom prowadzącym blogi i portale internetowe. Tak forma promocja nosi miano wpisów gościnnych i polega na tym, że dany bloger wykonuje treść na bloga lub do serwisu innego użytkownika w zamian za polecenie i link referencyjny. Jeżeli czytelnika zainteresuje nasz styl, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że odwiedzi też naszego bloga internetowego. Należy natomiast pamiętać o tym, że taka metoda reklamy jest skuteczna tylko w przypadku, gdy umieszczamy nasze wpisy na stronach popularniejszych od naszego bloga. Innym głównym elementem, który decyduje o popularności bloga internetowego, a więc też o naszych zarobkach, jest jego tematyka. Nie ma większego sensu prowadzenie bloga, który posiada już silną konkurencję. Do takich kategorii należą chociażby blogi modowe. O ile, nie czujemy się wyjątkowo mocni, to lepszym rozstrzygnięciem będzie oryginalny blog z ciekawostkami. 
Więcej informacji na stronie: portal.
Więcej: Portal.