Mój blog o SEO i SEM

Blog o pozycjonowaniu stron i reklamie internetowej

Jak prowadzić blog internetowy z ciekawostkami?

Posted on in Uncategorized

Okrągłe kwoty, jakie topowi blogerzy zarabiają na współpracach, rozbudzają wyobraźnię. Z zewnątrz może się wydawać, że prowadzenie bloga internetowego i czerpanie z niego przychodów to nic trudnego. Każdy mógłby to zrobić, ale tylko części osób się udaje.

Niektórzy po dwóch latach zarabiają z blogowania pensję, a inni po pięciu latach mogą liczyć na nieregularne, niewysokie wpływy.
Pisanie bloga to tylko część obowiązków. W równym stopniu trzeba skupić się na marketingu, czyli sprzedaży treści. Istotne jest też, by od początku zadbać o pozycjonowanie swojej strony, dzięki czemu pozyskamy ruch z wyszukiwarki. Promocja nowego bloga online powinna obejmować działania w mediach społecznościowych, wysyłkę newslettera, komentowanie u innych blogerów, aktywność na grupach na Facebooku,a również dostosowanie tekstu do wymogów pozycjonowaniu. Upowszechnianie wymaga również wyjścia z sieci i uczestnictwa w najważniejszych imprezach blogowych. Dobrym sposobem na zaistnienie w świadomości nowych odbiorców jest także pojawienie się w telewizji śniadaniowej.
Zanim zaczniesz pisać bloga internetowego, zdecyduj się na konkretną tematykę, na przykład, blog internetowy z ciekawostkami z jakiejś branży. Do prowadzenia bloga internetowego warto się przedtem przygotować, czytać książki, porady innych, można w ten sposób uniknąć ważnych błędów. Nic jednakże tak nie procentuje, jak wyciąganie własnych, niezależnych wniosków na bazie popełnionych błędów. Dobrą strategią jest próbowanie, dopóki nie osiągniemy efektu. Niektórzy jednak idą w zaparte i robią coś, choćby dostają wyraźne sygnały, że strategia jest nieskuteczna.
Czekanie na propozycje reklamodawców to nie jedyny sposób, aby spieniężyć swojego bloga. Można wprowadzić swoje produkty, np e-booki, kursy internetowe, a również prowadzić sklep ecommerce. W ten sposób bloger staje się niezależny od potrzeb firm i agencji i może przewidzieć swoje dochody, bo zależą wyłącznie od niego.
Sprawdź również informacje na stronie: http://burzamozgow.wordpress.com.